Які товари не підлягають обміну та поверненню?

Згідно статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» покупець може обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний, якщо придбаний товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням.

Обмін або повернення товару можливе протягом 14 днів (без урахування дня купівлі), якщо триваліший термін обміну або повернення не було оголошено продавцем. Обмін або повернення товару проводиться виключно за умови, що товар не був у використанні і збережено його товарний вид, споживчі властивості, пломби, ярлики та розрахунковий документ, виданий продавцем разом із товаром.

Якщо на момент обміну або повернення потрібного товару немає в наявності, покупець має право відмовитись від товару та отримати назад гроші за нього.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. № 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів", затверджено перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню).

З повним переліком таких товарів ви можете ознайомитись у таблиці, наведеній нижче:
Зверніть увагу: вищенаведений перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню, є вичерпним. Продавець не має права відмовити в обміні або поверненні товару, не включеного до переліку, якщо він відповідає всім вимогам, передбаченим ст. 9 Закону.
Бажаємо вам успіхів у продажах!